logo
logo vinařům.cz

výroba domácího vína - vinařům.cz


Tom Berešik

Ahoj domácí vinaři!

Takhle nějak začínají má videa na youtube, ve kterých se vám snažím přiblížit výrobu různých domácích ovocných vín. Nekomerční projekt vinařům.cz jsem založil na jaře 2015 pouze jako web, kde jsem plánoval umisťovat různé články s tématikou výroby domácích vín.


V létě 2015 jsem si vyzkoušel, jaké to je točit videa na youtube a rozhodl se to dělat trochu pravidelně. Web sloužil primárně jako rozcestník a aktivní jsem byl víceméně jen ve facebookové skupině vinarumcz, kde je nyní asi 5500 amatérských ale i profesionálních vinařů. Pokud byste chtěli ochutnat něco málo z mého o soukromí, mrknout na nějaké ty vinařské i nevinařské fotky, najdete u mě na instagramu jak jinak než jako vinarum.cz Pro ty z vás, kteří byste rádi vyměnili vzorky vín nebo třeba osobní zkušenosti, jsem připravil mapu domácích vinařů. Je fajn vědět o stejně zapálených lidech z okolí. Budu moc rád, pokud se zaregistrujete do mapy domácích vinařů.


Nyní (2022) ale přišel čas na to to trochu změnit. Již několik let pro sebe a následně všechny amatérské vinaře, shromažďuji, testuji i vymýšlím recepty na různá ovocná vína. Recepty jsem předělával do excelu tak, aby byly pro laiky co nejjednodušší a mohli si udělat víno alkoholově silné a sladké jak sami chtějí. Většina z vás však používá k přístupu na internet mobil a to byl jeden z důvodů, proč vše změnit. Chci, aby to bylo pro všechny pokud možno co nejsnáž pochopitelné a taky jednoduché na obsluhu. Recepty proto postupně předělávám do interaktivní podoby tady na web a spolu s nimi i mnou vymyšlené kalkulačky, sestavené z obecných vinařských vzorců. Věřím, že web i vše co dělám má smysl a pomůže to mnoha lidem objevit tenhle úžasný koníček.

Ať vám to kvasí! TomPodpora projektu vinařům.cz

asdf     

Pomohl jsem i Tobě? Líbí se Ti můj projekt? Programování webu, tvorba receptů i videí, jakožto i rady v diskuzích a soukromých zprávách mi zabírají spoustu času. Takže pokud bys chtěl podpořit mě, provoz projektu, ale i jeho další rozvoj, můžeš to udělat prostřednictvím drobné finanční podpory. Poslat ji můžeš s poznámkou "dar" přes paypal nebo na bankovní účet. Děkuju Ti moc!

Projekt podpořili vinaři: Jiří P., Pavel K., Pavel D., Zbyňek K., Radek K., Aleš R., Pavel R., Petr. K., Daniel Z., Pavel K., Lubor V., Libor M.

srdcePODPORA
PROJEKTU